Artykuły

Artykuły

Artykuły - POWIĘZI I ROLLOWANIE - DLACZEGO TAK KOCHAMY WAŁKI.


17 lipca 2018

ZACZNIJMY OD TEGO CZYM JEST POWIĘŹ

 

Powięzie to organ łączący wszystkie struktury naszego ciała, dzielący je na jednostki funkcjonalne. Pierwsze wzmianki o łączności tkanek w tej formie ilustrował już w swych rysunkach Leonardo da Vinci

 

 

Można powiedzieć, że powięzie to strukturalna podstawa wszystkich komórek – otaczają mieśnie, dzielą je w wiązki włókien, stabilizują. Dopasowują się do naszego życia, codziennych czynności, zmieniają swoją wytrzymałość. Pod wpływem stresu, złych nawyków żywieniowych, stałego obciążenia, brak snu czy nawet wspomnień ciało traci swoją ruchliwość. Sprzyja to powstawaniu wrażliwych obszarów w obrębie mięśni (punktów spustowych), zmienia nasze wzorce ruchowe i postawę ciała.

 

W klubie Artemis pracujemy na powięziach już od wielu lat (zaczęliśmy, gdy rollowanie nie było jeszcze w modzie ;) ), dlatego możemy nazywać się specjalistami w tej kwestii.

 

ROLLOWANIE

wpływa na plastyczność powięzi, zmniejsza napięcie mięśni, uwalnia zrosty w tkankach, przywraca naturalną elastyczość, sprzyja regeneracji i zmniejszeniu bólu. Prócz tego wzmacnia mięśnie i zapobiega urazom.

Rollowanie stosujemy podczas rehabilitacji indywidualnej, treningów personalnych oraz na zajęciach grupowych.

 

Raz spróbujesz – pokochasz tak jak my!

Autor: Milena Brzychcy