Nasza oferta

Nasza oferta

Badanie stóp i postawy


OCENA STÓP

 

Do badania stóp używamy podoskopu.  Pacjent staje na specjalnej płycie, a lustro i diody umieszczone poniżej pozwalają na obserwacje spodu stopy.Oceniamy kształt stopy i jej funkcję w trakcie obciążania. Obserwujemy rozkład sił na stopie oraz diagnozujemy takie deformacje jak koślawy paluch czy płaskostopie poprzeczne lub podłużne. Jest to badanie proste, szybkie i całkowicie nieinwazyjne, dzięki czemu mogą się mu poddawać także dzieci. Podoskop daje olbrzymią ilość podstawowych informacji koniecznych w trakcie diagnozowania i leczenia wielu schorzeń.

 

OCENA POSTAWY - CZYTANIE CIAŁA

 

Dokonujemy oceny ostawy według koncepcji Anatomy Trains. Anatomy Trains stanowi duży krok naprzód w badaniu relacji pomiędzy stabilizacją, a ruchem. Uczy jak postrzegać całe ciało i wyciągać wnioski na postawie tego obrazu.  Anatomy Trains zakłada istnienie mapy podłużnych połączeń w sieci powięziowej ciała. Podążając za ciągłością mięśnia i powięzi, szuka się linii napięcia, które przedłużają pojedynczy mięsień, biegnąc poprzez poszczególne segmenty ciała. Dzięki właśnie tym liniom mamy obraz stabilności i funkcjonowania lub dysfunkcji. Na przykład: ból dolnego odcinka kręgosłupa może pochodzić z opuszczonego łuku stopy.

 

TO NOWE PODEJŚCIE DAJE NAM INNE SPOJRZENIE NA LUDZKIE CIAŁO.

 

Bardzo istotnym elementem koncepcji Anatomy Trains jest Body Reading - czytanie ciała. Jest to precyzyjna ocena wzrokowa pacjenta z uwzględnieniem zasad przebiegu taśm mięśniowo-powięziowych, na podstawie której można stawiać diagnozę. A stąd już blisko do precyzyjnego określenia przyczyny dolegliwości bólowych. Trafna diagnoza jest zaś kluczem do podjęcia skutecznej terapii.

 

ZASTOSOWANIE KONCEPCJI ANATOMY TRAINS:

 

  • terapia przeciwbólowa,
  • korekcja wad postawy,
  • poprawa sylwetki,
  • poprawa wyników sportowych,
  • zmiana nieprawidłowych nawyków ruchowych.