Nasza oferta

Nasza oferta

Rehabilitacja indywidualna


Dlaczego warto wybrać terapię indywidualną?

 

Podczas indywidualnego spotkania, terapeuta jest w stanie dobrać najbardziej odpowiednie dla pacjenta środki rehabilitacyjne. Cała uwaga terapeuty skierowana jest wyłącznie na Ciebie i Twoje problemy zdrowotne. Szczególną uwagę poświęcamy prawidłowemu rozpoznaniu przyczyny Twoich dolegliwości i przywrócenia prawidłowych funkcji ruchowych.  

 

W pracy z Tobą wykorzystujemy najbardziej nowoczesne formy i metody pracy ukierunkowane na Twoje potrzeby, między innymi: terapię wisceralną, terapię powięziową, PNF, KMI, Kinetic Control, Anatomy Trains, Kinesiotaping czy treningi funkcjonalne. Większość z tych metod spotkasz wyłącznie w klubie Artemis.  

 

TERAPIA WISCERALNA


Jest to forma terapii manualnej mająca na celu likwidację dysfunkcji pomiędzy układem mięśniowo-szkieletowym a narządami wewnętrznymi.

 

Celem terapii wisceralnej (trzewnej) jest normalizacja czynności fizjologicznych poprzez eliminację przemieszczeń narządów wewnętrznych oraz zlikwidowania zastojów limfatycznych zarówno w narządach jak i pomiędzy nimi.

 

Należy pamiętać, iż narządy wewnętrzne mają silny wpływ na stan zdrowia naszego kręgosłupa,  miednicy, nóg, żeber, obręczy barkowej, mięśni, powięzi. Dlatego też pobudzenie krążenia trzewnego wspomaga regenerację organizmu i sprzyja szybszemu powrotowi do zdrowia.  

 

TERAPIA POWIĘZIOWA

 

Jest formą skupiającą się na przywracaniu prawidłowego napięcia głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Poprzez rozluźnienie, wydłużenie, zlikwidowanie zrostów i uwolnienie utrzymujących się wzorców nieprawidłowych napięć w układach tkanek powoduje zmniejszenie bólu, poprawę giętkości i płynności ruchu, oraz przywraca prawidłowy zakres w bardziej efektywny i mniej obciążający sposób.

 

Zalety

 

  • likwidacja bólów różnego pochodzenia,
  • likwidacja bólu pleców i kręgosłupa,
  • przyspieszona regeneracja tkanek, poprawa mobilności mięśni i powięzi,
  • usuwanie ograniczeń ruchomości, sztywności karku, likwidacja punktów spustowych bólu,
  • zwiększenie elastyczności tkanek,
  • skuteczność wykazana w rehabilitacji wad postawy tj. skolioz.