Nasza oferta

Nasza oferta

Zajęcia dla dzieci i młodzieży


Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym potrzebują dziennie do prawidłowego funkcjonowania około 3-4 godzin aktywności fizycznej. Z badań wynika, że obecny tryb życia rodziny nie sprzyja dostarczeniu dziecku odpowiedniej dawki ruchu. Dzieci zbyt wiele czasu spędzają przed telewizorem lub komputerem, z komórką najczęściej w nieprawidłowej pozycji. Powoduje to zmęczenie psychiczne, pogłębienie wad postawy, a co najważniejsze złe nawyki zdrowotne.
Zachęcamy do skorzystania z zajęć baletu, Jogi i gimnastyki korekcyjnej prowadzonych przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę.

 

Balet

Na tych zajęciach dzieci poznają podstawy baletu i tańca klasycznego, wykonują ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie, korygujące postawę, a także ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową. Jako cele i efekty zajęć można wymienić m.in. poprawę płynności ruchów, gracji i wdzięku, jak również budowę umiejętności pracy w grupie i pokonanie swojej nieśmiałości. A to wszystko przy harmoninym rozwijaniu koordynacji ruchowej i rozladowywaniu energii poprzez dobrą zabawę. Przyjmujemy dzieci od 4 lat.

 

 

 

Gimnastyka OGÓLNOROZWOJOWA

 

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Głównym celem tych zajęć jest przywrócenie prawidłowej postawy ciała oraz wyrobienie nawyku utrzymania postawy skorygowanej w czasie wykonywania codziennych czynności. Dla przywrócenia prawidłowego funkcjonowania układu ruchu pracujemy nad przywróceniem równowagi napięcia mięśniowego oraz prawidłowego zakresu ruchu w stawach. Podczas zajęć wdrażamy ćwiczenia, dzięki którym osłabione mięśnie są wzmacniane, natomiast mięśnie przykurczone zostają rozciągnięte.

 

Ćwiczenia dostosowywane są indywidualnie do potrzeb każdego dziecka oraz jego możliwości.