Nasza oferta

Nasza oferta

Zajęcia dla dzieci i młodzieży


Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym potrzebują dziennie do prawidłowego funkcjonowania około 3-4 godzin aktywności fizycznej. Z badań wynika, że obecny tryb życia rodziny nie sprzyja dostarczeniu dziecku odpowiedniej dawki ruchu. Dzieci zbyt wiele czasu spędzają przed telewizorem lub komputerem, z komórką najczęściej w nieprawidłowej pozycji. Powoduje to zmęczenie psychiczne, pogłębienie wad postawy, a co najważniejsze złe nawyki zdrowotne.
Zachęcamy do skorzystania z zajęć baletu, Jogi i gimnastyki korekcyjnej prowadzonych przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę.

 

Balet

 

Na tych zajęciach dzieci poznają podstawy baletu i tańca klasycznego, wykonują ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie, korygujące postawę, a także ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową. Jako cele i efekty zajęć można wymienić m.in. poprawę płynności ruchów, gracji i wdzięku, jak również budowę umiejętności pracy w grupie i pokonanie swojej nieśmiałości. A to wszystko przy harmoninym rozwijaniu koordynacji ruchowej i rozladowywaniu energii poprzez dobrą zabawę. Przyjmujemy dzieci od 4 lat.

 

SALSA DLA DZIECI (OD 5 ROKU ŻYCIA)

 

Są to zajęcia, które powstały z myślą o dzieciach chcących rozwijać swoje umiejętności taneczne. Zajęcia dają możliwość poprawy koordynacji oraz pamięci ruchowej dziecka, są również wspaniałą formą zabawy poprzez naukę poszczególnych elementów ruchowych. Nieodłącznym elementem choreografii jest muzyka, która daje pozytywny zastrzyk energii oraz rozbudza wyobraźnię dziecka.

Salsa to nie tylko fantastyczny sposób na spędzienie wolnego czasu Twojego dziecka - to przede wszystkim nauka przez zabawę. Serdecznie zapraszamy dzieci od 5 r.ż.

 

Gimnastyka OGÓLNOROZWOJOWA

 

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

 

Głównym celem tych zajęć jest przywrócenie prawidłowej postawy ciała oraz wyrobienie nawyku utrzymania postawy skorygowanej w czasie wykonywania codziennych czynności. Dla przywrócenia prawidłowego funkcjonowania układu ruchu pracujemy nad przywróceniem równowagi napięcia mięśniowego oraz prawidłowego zakresu ruchu w stawach. Podczas zajęć wdrażamy ćwiczenia, dzięki którym osłabione mięśnie są wzmacniane, natomiast mięśnie przykurczone zostają rozciągnięte.

 

Ćwiczenia dostosowywane są indywidualnie do potrzeb każdego dziecka oraz jego możliwości.