Nasza oferta

Nasza oferta

INTEGRACJA STRUKTURALNA


IntegrIntegracja Strukturalnaacja ATSI

 

 ATSI jest naukowo udokumentowaną metodą łączącą techniki manualne i reedukację ruchową. Jest efektem 50 letniej pracy dr Idy Rolf, rozwiniętej przez amerykańskiego terapeutę i anatoma Thomasa Myers’a, który ulepszył metodę dokonując rekonfigurację starej ,,recepty” 10 terapii Idy Rolf do 12 sesji zorganizowanych w ujęciu spójnych klinicznie ciągów mięśniowo-powięziowych Anatomy Trains.
Według założeń Integracji Strukturalnej wszystkie mięśnie w ludzkim organizmie są jedną połączoną ze sobą- poprzez powięź- tkanką. Stąd jeżeli w jednym miejscu ciała pojawia się zmiana lub napięcie, to jej skutki mogą być odczuwalne bądź objawiają się problemami w innej części ciała.

Celem Integracji Strukturalnej jest poprawa struktury całego ciała człowieka, a nie jak w wielu innych metodach korekcja poszczególnych uszkodzeń, stąd terapeuta niekoniecznie będzie pracował na tej okolicy ciała, która doskwiera pacjentowi i daje ewidentne oznaki. Wzorce, które wywołują problem znajdują się w całym ciele, a szczegółowa analiza posturalna i badanie funkcjonalne mają umożliwić ich dokładną lokalizację i skuteczną pracę, dającą długotrwałe efekty, a nie chwilową ulgę.
Dla przykładu: uraz skręcenia stawu skokowego jest problemem stopy przez kilka dni, w ciągu kilku tygodni staje się problemem kolana czy biodra, a po kilku miesiącach znajduje swoje odbicie i wpływa na całe ciało pacjenta.
Dlatego w Integracji Strukturalnej „lokalny” problem powinien zawsze być postrzegany jako symptom zaburzenia „globalnej” organizacji sieci powięziowej.
Proces Integracji Strukturalnej KMI to standardowo 12 sesji, w trakcie których terapeuta dokonuje kompletnej „reorganizacji” ciała pacjenta.

Strategia pojedynczej sesji i całej serii jest tak dobrana, aby zrównoważyć ułożenie segmentów ciała. Każda kolejna sesja jest logiczną konsekwencją wcześniej wykonanej pracy i osiągniętych efektów. Sesje krok po kroku, warstwa po warstwie, jedno terytorium ciała po drugim, budują końcowy efekt serii.

SERIA 12 SESJI INTEGRACJI STRUKTURALNEJ.I

Sesje powierzchowne:
Pierwsze cztery sesje to praca na powierzchownych warstwach mięśniowo-powięziowych w celu ,,otwarcia” drogi do warstw położonych głębiej w naszym ciele. Klient poznaje sposób pracy terapeuty IS oraz doświadcza rozpoczęcie zmian w swoim ciele.
Sesje głębokie:
Kolejne cztery sesje to głęboka eksploracja i ,,otwarcie” głębokich warstw ciała postępując od dołu do góry ciała. Jest to precyzyjna i powolna praca na takich strukturach naszego ciała jak miednica, przepona, jama ustna czy jama nosowa.
Sesje integrujące:
Ostatnie sesje od 9 do 12 to pełna integracja wszystkiego tego, co zostało ,,otwarte” i ,,uwolnione” w pierwszych ośmiu sesjach.


Terapia jest wykonywana na stole do masażu, a niektóre techniki w pozycji siedzącej na ławeczce. Wykonywane techniki- mięśniowo-powięziowe mają formę miejscowych ucisków, ruchów rozciągających i energetyzujących tkanki wykonywanych przy użyciu palców, dłoni, przedramion i łokci terapeuty.

Spróbuj może to właśnie terapia dla Ciebie.