Nasza oferta

Nasza oferta

Rehabilitacja


Programy Prozdrowotne

 

 

Naszą specjalnością są zajęcia prozdrowotne i rehabilitacyjne. Naprawdę warto.

 

Zapraszamy do udziału w małych lub dużych grupach w programach prozdrowotnych: Walcz z osteoporozą, Szkoła kręgosłupa, Ćwiczenia dna miednicy, Program Zdrowotny, Aktywne 9 Miesiecy. Zajęcia skierowane są do osób starszych, osób z przewlekłymi problemami bólowymi i ze stanami przeciążeniowymi, po urazach, zabiegach, dla wszystkich, dla których inne zajęcia wzmacniające czy fitnesowe są za trudne. Zajęcia te polecane są jako kontynuacja rehabilitacji indywidualnej, oraz profilaktycznie. Należy ubrać się w wygodny sportowy strój, ćwiczymy na boso lub w skarpetkach. Zajęcia odbywają sie przy spokojnej muzyce i trwają 55 minut.

 

Szkoła kręgosłupa

 

Zajęcia, których celem jest ulga dla cierpiących na ból, a dla wszystkich chętnych profilaktyka schorzeń kręgosłupa. Poprzez pracę nad przywróceniem równowagi mięśniowej oraz naukę umiejętności „posługiwania się” własnym kręgosłupem kształtujemy prawidłowe nawyki ruchowe. Uczestnicy zajęć dowiadują się, skąd biorą się bóle kręgosłupa, jak sobie radzić z tym bólem, oraz jak zachowywać się podczas wykonywania podstawowych czynności dnia codziennego.

 

Celem Szkoły Kręgosłupa jest także kształtowanie właściwego podejścia psychicznego do swoich schorzeń, nauka prawidłowego oddychania oraz relaksacji. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa jak też dla tych, którzy chcą ćwiczyć profilaktycznie, by zapobiec bólom pleców w przyszłości.

 

Aktywne 9 miesięcy

 

Program ćwiczeń dla przyszłych mam, które chcą pozostawać aktywne ruchowo. Zajęcia z elementami Pilates, Body Ball, Yogi zakończone ćwiczeniami oddechowymi i relaksacyjnymi. Bezpieczny trening, dostosowany do każdego trymestru ciąży.

 

 

Mama i Niemowlę

Zajęcia w których kobiety uczestniczą ze swoimi dziecmi w wieku od 3 miesięcy, do momentu aż samodzielnie rozpoczną chodzenie. To niezwykła okazja do zadbania o siebie bez wyrzutów sumienia. Mamy uczestniczą w treningu wzmacniają mięśnie brzucha, ramion, nóg i grzbietu wraz z maluszkami. W programie zajęć również jest gimnastyka i masaż niemowlęcia która ma wspomagać jego rozwój. Zajęcia umożliwiają powrót do formy po porodzie. Podczas zajęć uczestniczki mogą podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem.

 

MAMA I DZIECKO (2 - 5 r.ż.)

Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów po okresie ciąży? Poprawić kondycję? Te zajęcia są stworzone dla Ciebie. Ich zaletą jest to, że dziecko aktywnie uczestniczy z mamą w treningu. Jest to trening wzmacniający wybrane partie mięśniowe, który poprzedza lekkie cardio.


Program zdrowotny

 

Trening profilaktyczny dla osób powyżej 45 roku życia poprawiający sprawność fizyczną, psychiczną, koordynację i wytrzymałość. Używany do ćwiczeń sprzęt i piłki fitball zapobiegają nadmiernemu obciążeniu stawów w trakcie ćwiczeń.

 

 

Rehabilitacja grupowa

 

 

Zachęcamy też do udziału w programach terapeutycznych: Terapia barku, Terapia biodra, Fitness dla stóp, które oparte są na nowoczesnych metodach terapeutycznych i treningowych. Zajęcia przeznaczone są dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, cierpiących, oraz profilaktycznie dla osób spędzających wiele godzin w pozycji siedzącej np. przed monitorem. W zajęciach uczestniczyć mogą osoby w każdym wieku, niezależnie od stopnia sprawności. Czas trwania 50 minut.

 

Terapia barku

 

Zajęcia są adresowane do osób, które poprzez większą część dnia przebywają w pozycji siedzącej (przed komputerem, w samochodzie), dla zestresowanych, skarżących się na uczucie nadmiernego napięcia szyi i ramion czy też bóle głowy i karku. Na zajęciach udzielane są wskazówki jak prawidłowo ustawiać swoją sylwetkę zaczynając albo od głowy, albo od stóp. Uczymy, relaksacji oraz automobilizacji głowy i obręczy barkowej. Ćwiczymy i wyrabiamy odpowiednie, funkcjonalne wzorce dla łopatki, barku i całej kończyny górnej. Dzięki ćwiczeniom zwiększa się ruchomość w stawach i siła mięśni, poprawia się stabilizacja, kontrola i jakość ruchu.

 

Terapia biodra

 

Zajęcia przeznaczone dla osób przebywających długo w pozycjach siedzących, dla osób z ograniczeniem ruchu w stawie biodrowym, oraz dla osób z bólem stawu biodrowego lub odcinka lędźwiowego. Na zajęciach uczymy prawidłowego obciążania kończyn dolnych, poprawiamy zakres ruchu, uczymy wyizolowywać ruch biodra bez nadmiernego uruchamiania kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Wzmacniamy poszczególne grupy mięśniowe, uczymy odpowiedniego napięcia mięśni w oraz podajemy sposób jak należy kontrolować jakość swojego ruchu.

 

FITNESS DLA STÓP

 

Stopy, jako podpora naszego ciała, w ciągu całego dnia muszą znosić wiele. Głównym celem zajęć jest wyzbycie się dolegliwości bólowych i zapobieganie im. Poprzez automasaż i odpowiednio dobrane ćwiczenia angażujące stopę i podudzie niewelujemy między innymi ból towarzyszący schorzeniom stóp oraz idącymi za nimi wadami postawy.

 

Zachęcamy również do rehabilitacji indywidualnej.