Aktualności - Jak dbać o stopy?

17 września 2019

Czy jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest pedicure? Ćwiczenia stóp zwykle kojarzymy z zajęciami gimnastyki korekcyjnej w okresie szkolnym. A powinno się je wykonywać całe życie. Stopy na co dzień upychane są do ciasnych butów. Przebywajc w nich większość dnia ulegają przykurczom. Mocno deformowane są również u pań przez obuwie na wysokich obcasach. Ciało ludzkie to układ wzajemnych oddziaływań. Struktura determinuje funkcję narządu i odwrotnie. Do zdeformowanej stopy musi dopasować się całe ciało nazywamy to kompensacją. Pewne ograniczenia swobody ruchu stopy, czy łydki będą miały wpływ na pozostałe części ciała. W wyniku powstawania zbyt wielu nowych kopensacji i błędnych wzorców ruchowych dochodzi do zaburzeń w mechanice ciała. Ich konsekwencją jest ból i szybkie zużycie stawów.
Dla nas STOPY stanowią fundament naszego ciała. Powinny mieć odpowiedni kształt, być aktywne i dynamiczne, zapewniać stabilizację w ciele, oraz możliwość sprawnego przemieszczania się.
A dla Was?
Sprawna stopa łydka i palce to ochrona dla stawów umieszczonych wyżej w naszym ciele: kolan, bioder i kręgosłupa. O tym i innych interesujących faktach opowie i przetrenuje podczas Dnia Otwartego Milena.
Już w najbliższą sobotę. Zadbaj o komfort swoich stóp z nami.