Aktualności - Podstawy podstaw czyli mobliność i stabilność

29 lipca 2019

Mobilność dotyczy układu mięśniowo- powięziowego i stawów. Ważne jest, by był zachowany ślizg pomiędzy tymi strukturami i ich pełny zakres ruchomości. Kiedy dany staw ma odpowiednią mobilność, posiada jednocześnie odpowiedni, zakres ruchu potrzebny człowiekowi do wykonywania codziennych czynności.
Stabilność to wydolne więzadła i torebka stawowa, które chronią stawy przed uszkodzeniami. Jak również to odpowiednie napięcie mięśni.

Wzmacnianie mięśni w sytuacji gdy mamy ograniczenie ruchomości w stawach, czyli budowanie stabilności bez zbudowania mobilności prowadzi do zwiększenia ograniczenia ruchomości, pojawienia się bólu, kompensacji w innych stawach, braku osiągnięcia zamierzonego celu w budowie sylwetki.

My o to wszystko dbamy