Aktualności - Tai CHI już w najbliższą środę

08 sierpnia 2016

TAI CHI  to niebojowa odmiana ćwiczeń z elementami automasażu.
Ćwiczenia są  prozdrowotne , pozwalają na koordynację pomiędzy umysłem a ciałem. TAI CHI to układ ruchowy połączony z oddechem gdzie podstawą jest praca z energią.
Aby móc dobrze ćwiczyć trzeba
- trzeba mieć spokojny umysł;
- oddech , który pozwoli gromadzić energię do wewnątrz;
-rozluźnione ciało dzięki prawidłowej postawie.

Cwiczenia te pozwalają zachować zdrowie poprzez rozwój psychofizyczny,dają energię witalną i siłę wewnętrzną czyli pomagają utrzymać dobre samopoczucie.
Odpowiednia praktyka ruchów, rozciąganie , odpowiednie oddychanie, relaksacja , zwiększanie zasięgu ruchu stawów  poprawia zdrowie człowieka a masowanie określonych miejsc w trakcie ćwiczeń poprawia przepływ energii,która często jest zblokowana.
Osiągamy spokój ducha , wyciszenie oraz eliminaję chaotycznych myśli co w połączeniu z ruchem ciała i oddechem prowadzi do harmonii,która daje po prostu zdrowie.