Aktualności - Warsztaty Salsy z Sarą Martinez.

25 listopada 2017

Dzisiaj tj. 25.11.17r. odbyły się warsztaty salsy z Sarą Martinez. Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 10:30 - 2h lady stylingu oraz 1,5h partnerworkiem.

Na zajęciach lady stylingu Sara pokazała uczestniczkom jak poprzez świadomość swojego ciała wyeksponować swoją kobiecość. Choreografia wymagała umiejętności technicznych, nad którymi pracowaliśmy na zajęciach, jak również umiejętności przedstawienia i wyrażenia siebie. Taniec posiada bowiem wartość estetyczną i symboliczną, jest formą nienarzuconej ekspresji - to nie tylko kroki – to przede wszystkim uzewnętrznienie siebie i swoich emocji. Sara nie narzucała własnego stylu, najważniejszy dla niej był komfort uczestniczek, w niektórych elementach stylingowych liczyła na naszą kreatywność, co było świetną formą zabawy. Jej profesjonalizm oraz odpowiednie podejście sprawiły, że zajęcia upłynęły w niesamowicie ciepłej atmosferze.

Kolejną częścią warsztatów był partnerwork. Salsę w parach poprowadzili Sara Martinez i Łukasz Midura. Zajęcia rozpoczęły się pokazem swoich umiejętności tanecznych, każda para miała możliwość zaprezentowania siebie w tańcu. Kolejnym etapem warsztatów była nauka choreografii. Prowadzący szczegółowo omawiali poszczególne elementy partnerowania oraz pokazywali jak prawidłowo partner powinien wyeksponować swoją partnerkę w tańcu. Etapem sprawdzającym umiejętność prowadzenia   w parze była rotacja partnerek, która stała się również elementem integracji i dobrej zabawy uczestników.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować zarówno prowadzącym: Sarze Martinez, Łukaszowi Midura za zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów, jak również uczestnikom za niesamowitą zabawę i energię podczas warsztatów.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach !!!! :):):):)