Aktualności - Wykład Pani dr Anny Wiśniewskiej - Małek pt.: " Wpływ emocji na nasze zdrowie."

14 listopada 2017

Dzisiaj w Artemisie naszym gościem była Pani dr Anna Wiśniewska – Małek - Lekarz stomatolog, terapeuta Programu Simontona i terapeuta EMDR z Mielca, trener w zakresie doradztwa psychologicznego, współtwórca Fundacji Wspierania Profilaktyki i Edukacji Zdrowia "Źródełko." Poruszyła ona szereg istotnych zagadnień związanych z „Wpływem emocji na nasze zdrowie.”

Jak powszechnie wiadomo, człowiek jest istotą krucha, bardzo podatną na stres oraz negatywne emocje, które w konsekwencji prowadzą do destrukcji psychicznej oraz fizycznej. Według Pani Anny Wiśniewskiej – Małek istotne jest to, by w odpowiednim momencie zrozumieć jakie wydarzenie w życiu zapoczątkowało to, co jest przyczyną pogorszenia jakości naszego życia. Musimy dotrzeć do naszej świadomości , dać upust negatywnym myślom oraz emocjom. Sfera psychiki przekłada się bowiem na sferę fizyczną, przyczyniając się do powstania różnego rodzaju dolegliwości, mających rożny charakter. Pamiętajmy jednak, że sami jesteśmy w stanie sobie pomóc, stosując metody zawarte w „Technice uwalniania” – D. Howkinsa. Pomocna jest również „ Mapa świadomości,” która ukierunkuje nas w sposobie postrzegania i myślenia emocjonalnego.

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład, który odbędzie się już za 2 tygodnie.

Otwórzmy Świadomość, By Pomóc Sobie !!!